Biografi

Barbaros Karaahmet, Herrick’in Türkiye Masası Eş Başkanıdır.

Türk Amerikalı bir avukat olarak, Barbaros; ulusal ve uluslararası ticari, mali, gayrimenkul ve buna benzer çeşitli davalarda Amerika’da, Türkiye’de, Avrupa’da ve Doğu Avrupa ülkelerinde, geniş kapsamlı uluslararası tecrübesini ve ilişkilerini, Herrick müvekkillerine yardımcı olmak adına kullanmaktadır.

Barbaros, Amerika’da ki operasyonlarını kurmak için uluslararası şirketlere yardımcı olmakla beraber, şirketlerin Amerika’da ki genel hukuki danışmanı olarak da hizmet etmektedir. Aynı zamanda, uluslararası pazarlarda şirket birleşmeleri ve satın almalara ilişkin tüm işlemlerde firmalara yardımcı olmaktadır. Tecrübesi; bankacılık, gayrimenkul, finans, lüks tüketim ürünleri, moda, sağlık, yiyecek ve içecek, otelcililk, medya ve e-ticaret olmak üzere bir çok sektörde Türk müvekkilleri için ülkeler arası işlemleri kapsamaktadır.

Barbaros, Herrick’in güçlü ve tecrübeli Gayrimenkul Bölümüyle yaptığı çalışmalar sonucu, Türkiye Cumhuriyeti’nin Türkiye dışında bulunan en büyük gayrimenkul projesi Yeni Türkevi’nin avukatıdır.

Aynı zamanda, Türkiye’den Amerika’ya gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen özel ve tüzel kişilere, Amerika’da uygun gayrimenkullerin bulunması, satın alınması, kiraya verilmesi ve finansman bulunması konularında hukuki acidan yardımcı olmaktadır. Barbaros’un aynı zamanda yabancı mahkeme kararlarinin tanınması ve tenfizi ile ve uluslararası konvansiyonlar, ile uluslararası ikili anlasmalar dahil bir çok uluslararası hukuki konuda tecrübesi bulunmaktadır.

Barbaros’un uluslararası ticaret iş ve gayrimenkul konuları üzerinde hem İngilizce hem de Türkçe olmak üzere konuşmaları ve makaleleri bulunmaktadır. “Uluslararası Güvenli Ticari İşlemler” (Carswell, 2010) adlı kitapta Türk Hukuku bölümünün yazarlarından birisidir.

Üyelikler ve Dernekler

  • İYönetim Kurulu, World Link for Law
  • Yönetim Kurulu üyesi, Turkish Philanthropy Fund
  • Yönetim Kurulu üyesi, Turkish American Business Association
  • Üye, American Foreign Lawyers Association
  • Eski Başkan, The Rotary Club of New York
  • Genç Sosyal Liderler bölümü üyesi, The American Turkish Society
  • New York State Bar Association